Menü

BASKETBOL OKULU

 

Doruk Basketbol Okulu; basketbola yeni başlayan veya kendini geliştirmek isteyen sporculara temel basketbol eğitimleri vermektedir. Antrenman gruplarımız sporcuların yaş, yetenek ve fiziksel gelişimlerine göre özel olarak hazırlanmaktadır. Adana Basketbol Okulu olarak aramıza katılan sporcular, fiziksel, zihinsel ve kişisel gelişimleri açısından alanında uzman LİSANSLI ANTRENÖRLER tarafından yetiştirilmektedir. Antrenmanlarımız;  Özel Adana Final Okulları Spor Salonunda Yeni Nesil Basketbol Antrenmanlarına uygun TEMEL BASKETBOL EĞİTİM PROGRAMIMIZ doğrultusunda yıllık, aylık, haftalık ve günlük olarak gerçekleştirilmektedir.

Doruk Basketbol Kursu; hem kış hem de yaz okullarımızda sporcularımıza 12 ay boyunca kaliteli ve kesintisiz eğitimler vermektedir. Çocuklarımızın büyüme çağındaki ( 5 - 17 yaş ) gelişmeleri için spor yapmaları oldukça önemlidir. Adana Basketbol Kursu olarak her ay eğitim programımızda yer alan konular en ince detayına kadar anlatılarak, maçlar, oyunlar ve yarışmalar ile öğrenilen bilgiler uygulamalı olarak pekiştirilmektedir. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen yaz ve kış kamplarımız ile sporcu gelişimleri üst seviyeye taşınırken yıl içerisinde bir çok etkinlik düzenlenmektedir.

Doruk Basketbol Takımı; spor okullarımızda düzenli olarak antrenmanlara katılıp yeterli gelişimi gösteren ve başarılı olan sporcular arasından seçilerek oluşturulmaktadır. Özel antrenmanlar sonucu yetiştirdiğimiz Lisanslı Sporcular ile Adana Basketbol Takımı olarak resmi liglerde mücadele etmekteyiz. Bu doğrultuda kulübümüze yeni katılan her sporcumuza en iyi seviyede eğitimler verilerek takımlarımıza Lisanslı Sporcular yetiştirilmektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

İLETİŞİM


SPORCU GELİŞİMİ

 

FİZİKSEL GELİŞİM

Güç

Denge

Kuvvet

Esneklik

Sıçrama

Çabuluk

Beslenme

ZİHİNSEL GELİŞİM

Zeka

Mantık

Algılama

Uygulama

Odaklanma

Adapte Olma

Dikkat Toplama

KİŞİSEL GELİŞİM

Disiplin

Özgüven

Paylaşım

Centilmenlik

Planlı Çalışma

İletişim Kurma

Liderlik Özellikleri

 


TEMEL BASKETBOL EĞİTİMİ

 

DENGE

Stop

Dönüşler

Temel Duruş

BECERİ

Koordinasyon

Dribling (Top Sürme)

Ball-handling (Top Hakimiyeti)

TEKNİK

Şut Tekniği

Pas Çeşitleri

Turnike AdımlamasıFacebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis